İL BAŞKANLARI

ERZURUMDA İL BAŞKANLARI NE İŞ YAPARLAR?

Milletvekili İbrahim Aydemir´den Yatırım çağrısı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ?Erzurum için Cazibe Merkezi fırsatını nimete çevirmek zamanıdır´ dedi.

Meral Akşener yeni Parti mi kuruyor ?

Meral Akşener´in yeni parti kuracağı iddiası kulisleri hareketlendirdi. Akşener´e yakın kaynaklar ise iddiaları yalanladı.

Meral Akşener Yeni Parti´mi kuruyor ?

İhraç kararının iptali için mahkeme yolunu tutan Meral Akşener´in bundan sonra ne yapacağı merakla beklenirken, yeni parti kurma girişimi için harekete geçtiği konuşuluyor.

AK Parti´den 2019´daki 3 seçim için öneri

AK Parti, 2019´da yapılması planlanan seçimlerin yeniden takvimlendirilmesini istiyor, CHP ve MHP de bu teklife sıcak bakıyor.

Bahçeli:15 Temmuz dirilişi yeni bir Çanakkale ruhudur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli´ye duyulan Güven arttı.

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından yapılan Ankette MHP Lideri Devlet Bahçeli´ye yönelik kanaatler olumlu yönde değişim gösterdi.

Ak Parti içerisindeki FETÖ´cüler

FETÖ´nün kullandığı ve MİT tarafında deşifre edilen "EAGLE ve BYLOCK" isimli kriptolu mesajlaşma uygulamasında Ak Partiden kimler var? İşte okuduğunuzda şok olacağınız o Ak Partililer ve bazı bürokrat FETÖ´cüler

Milletvekili Aydemir´den Sekmen´e ziyaret

Aydemir: ?Sekmen, Dadaş vizyonunun gurur vurgusudur´

Başbakan Binali Yıldırım Kılıçdaroğlu´nun tweetini hesabından paylaştı

Başbakan Yıldırım, 7 Ağustos´ta İstanbul Yenikapı´da gerçekleştirilecek mitinge katılacağını Twitter hesabından duyuran CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nun tweetini, kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

Aydemir Uzunderelilerle buluştu

Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, dün de Uzunderelilerle milli iradeye sahip çıkma mitingine katıldı.  • Pazar 24 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 23 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 20 ° / 6 ° Parçalı bulutlu

Mhp'nin adayları coşkuyla karşılanıyor

Mhp'nin adayları coşkuyla karşılanıyor

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Erzurum Milletvekili adaylarının ilçe ziyaretleri tam gaz devam ediyor. MHP'li adaylar, Erzurum'un Narman ilçesinde büyük bir coşkuyla karşılandılar. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra ilçedeki sivil toplum örgütlerini de tek tek ziyaret eden adaylar Kamil Aydın, Zekai Kaya ve Gökhan Arslan, ilçede adeta MHP rüzgarı estirdiler.
MHP Erzurum Milletvekili adayları Kamil Aydın, Zekai Kaya ve Gökhan Arslan, seçim çalışmalarını bugün Narman'da sürdürdü. Partisinin ilçe teşkilatı yöneticileriyle birlikte ilçe merkezi ve bağlı mahallelerde çalmadık kapı bırakmayan adaylar, 7 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yapmakla kalmayıp, AKP hükümetini ise, topa tuttular.
MHP Milletvekili adayı Kamil Aydın, Narman'daki MYO öğrencilerinin barınma sorunu yaşadıkları yönündeki yakınmalar üzerine; Kendilerine saray yaptıranlar, 199 yılından beri bu ilçede yüksek öğrenim hizmeti veren Narman Meslek Yüksekokulu'na bir öğrenci yurdu yaptırmaktan aciz kalmış” diye konuştu.
: "ERZURUM'U BORÇ BATAKLIĞINA SOKTULAR"
MHP Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, Erzurum'un bankalara milyarlarca lira kredi borcu var” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü Erzurum'la ilgili olarak önemli tespitlerde bulundu. Erzurum'da kamu ve özel bankalardan kullanılan kredi miktarının her geçen yıl ve ay biraz daha artış gösterdiğine dikkat çekti. Kamil Aydın, Erzurum'un kadirşinas insanı, maalesef kredi borcu batağında yüzüyor. Şehirde kişi başına düşen kredi borcu miktarı geçtiğimiz ay itibariyle 7 bin liraya yükseldi” diye konuştu.
Erzurum'da sadece esnafın ve tüccar kesiminin değil, işçinin, memurun ve emeklinin de borç girdabına düştüğünü vurgulayan Kamil Aydın, şehrin genel ekonomik durumunu banka kredi verilerinin zaten ortaya koyduğunu dile getirdi. Erzurum'da Şubat ayı ölçeğinde kullanılan kamu ve özel banka kredilerinin toplamının neredeyse 5,5 milyar liraya ulaştığının altını çizen Aydın, Bu rakam Erzurum nüfusuna bölündüğü zaman kişi başına düşen kredi borcu miktarı 7 bin lirayı buluyor. Bu rakamlar, Erzurum insanının içinde bulunduğu durumu fazlasıyla özetliyor” diye konuştu.
  BUYURSUN, BUNUNLA DA ÖVÜNSÜNLER”
AKP hükümeti mensuplarının bir zamanlar yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımların artışıyla övündüklerini hatırlatan Prof. Dr. Kamil Aydın, Bunlar Erzurum'da devlet yardımı alan ailelerin sayısındaki artıştan hicap duyacak yerde, yapılan yardımları övünç ve kıvanç duyarak anlatırlardı. Buyursunlar şimdi de, bankalara gırtlağına kadar borçlanan Erzurum'un içler acısı haliyle övünsünler. Ama tabi önce bu kredilerin geri ödeme oranlarına bakmayı ve Erzurum'da sayıları giderek artan icra dairelerini gözden geçirmeyi unutmasınlar” ifadelerini kullandı.
Bu gidişat devam ettikçe, Erzurum'un ve Erzurum insanının giderek borç batağına saplanacağını ileri süren MHP Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, Bu saatten sonra Erzurum insanına düşen en büyük sorumluluk, bu içler acısı tablonun hesabını bu hükümetten sormaktır. Milletimizi bu müşkül durumdan kurtarmak ve refah seviyesini artırmaksa, MHP kadroları olarak bizim boynumuza borçtur” diye konuştu.
  AKP'NİN NARMAN'DAN HABERİ BİLE YOK”
Üniversite öğrencilerinin barınma sorunu yaşadığı Narman'da, ilçe esnafının da, köylünün de sosyal ve ekonomik bunalım içerisinde olduğunu vurgulayan Aydın, Narman'ın olup biten her şeyden ve bu hükümetin her türlü marifetinden haberi var da, bu hükümetin Narman'dan haberi yok. İlçe resmen kan ağlıyor” dedi.
MHP'li adaylar, Narman ilçe merkezindeki Salı Pazarı'nı gezmeyi de ihmal etmedi. Vatandaşlarla sohbet eden MHP'li adaylar, sadece Narman'ın değil, Erzurum'un, bölgenin ve ülkenin kurtuluşuna giden yolun AKP hükümetinin bertaraf edilmesinden geçtiğini ifade ettiler.
ERTÜRK ÇİMEN: "ERZURUM MHP İLE BİRLİKTE YÜRÜYOR"
MHP Erzurum Milletvekili adayları Ertürk Çimen ve Seyfullah Hızarcı, Aziziye ilçesine bağlı Dadaşkent'te esnaf ziyaretine çıktı, vatandaşlarla sohbet etti, 7 Haziran seçimlerinin önemini anlattı.
Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Erzurum Milletvekili adayları seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. MHP'li Ertürk Çimen ve Seyfullah Hızarcı, seçim çalışmaları kapsamında Aziziye ilçesine bağlı Dadaşkent'te temaslarda bulundu. Dadaşkent esnafıyla bir araya gelen, kahvehanelerde vatandaşlarla sohbet eden MHP'li adaylar, büyük ilgi gördüler.
MHP Erzurum Milletvekili adayı Ertürk Çimen, 7 Haziran seçimlerinin önceki seçimlere hiç benzemeyeceğinin altını çizerek, Bu seçim Türkiye açısından bir milat olacak. Çünkü bu seçimle AKP hükümetinden hesap sorulacak” dedi.
Türkiye'nin son 10 yıldır bir bilinmeze doğru sürüklendiğini, bölgeler arasındaki gelişmişlik farkının giderek açıldığını, hatta ve hatta ülkenin milli birlik ve beraberliğinin bile yara aldığını ileri süren Ertürk Çimen, Bu hükümet sanmasın ki bu yaptıkları yanlarına kalacak. Bu anlayışa Erzurum adına, bölge adına, ülke ve millet adına hesabı MHP kadroları soracak” diye konuştu.
ERZURUM MHP İLE BİRLİKTE YÜRÜYOR
Dadaşkent sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği ve kapısını çaldıkları her işyerinde kucaklanarak karşılanan MHP'li adaylar, gördükleri ilgiden hayli memnun kaldılar. Dadaşkent'in de, Erzurum'un diğer tüm yerleşim merkezleri gibi 7 Haziran kararını verdiğinin altını çizen Ertürk Çimen, Bu seçim öncesinde esen rüzgâr, diğerlerine hiç benzemiyor. Çünkü bu rüzgar AKP'nin bitişini haber veriyor. Bu rüzgâr, yıllardır sabrı ve tahammül sınırları zorlanan Erzurum halkının gardını aldığını gösteriyor. Bu rüzgâr, Dadaşkent'i ile, Ilıca'sı, Pasinler'i, Tortum'u, Uzundere'si ile, kısaca tüm ilçeleriyle Erzurum'un MHP ile yürüdüğünü gösteriyor. O halde yürüyüşümüz kutlu ve bereketli olsun inşallah” ifadelerini kullandı.