Anahtar Kelimeler: 0
  • Cuma 18 ° / 4 ° Sağanak
  • Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 19 ° / 5 ° Fırtına

Milli İrade Platformu`ndan Tarihi Hatırlatma!

Milli İrade Platformu`ndan Tarihi Hatırlatma!

85341Milli İrade Platformu çatısı altında buluşan 196 sivil toplum kuruluşundan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a `milli irade` desteği verdi.

Milli İrade Platformu çatısı altında buluşan 196 sivil toplum kuruluşu, gazetelere tam sayfa ilan vererek Ak Parti`nin Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a destek açıklaması yaptı.

"MİLLET CUMHURBAŞKANI SEÇEMEZ DEDİLER" başlığıyla verilen ilanda 2007 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşananlar hatırlatıldı. Geçmişte halka güvenmeyenlerin halkın önünden sandığı kaçıranların bugün seçeceği Cumhurbaşkanı için halktan destek istediklerini hatırlatan Platform, tüm bu yaşananları unutmadıklarına vurgu yaptı. İşte bugün gazetelerde yayınlanan o ilan metni: "2007 yılında Cumhurbaşkanını halkın seçmesine karşı çıkmalarını, 367 icadı çıkartıp, halkın iradesinin Cumhurbaşkanlığına yansımasını engellemelerini, Halkın, Cumhurbaşkanlığı için oy kullanacak ehliyette olmadığını savunanları, Kısacası sandığı halkın önünden kaçıranları unutmadık... Şimdi, halka güvenmeyenler, halkın seçeceği Cumhurbaşkanı için halktan destek istiyorlar. Hani millet, kendi Cumhurbaşkanını seçebilecek ehliyette değildi? Hani, Cumhurbaşkanı`nı doğrudan halka seçtirmek yanlıştı? Evet... Artık silahı olanlar değil, darbeciler değil, TBMM`yi kuşatıp aday dayatanlar değil, yani statüko ve vesayet değil, tarihimizde ilk kez millet hür iradesiyle Cumhurbaşkanı`nı belirliyor. Tarih göstermiştir ki, millete güvenenler daima milletle beraber kazanmışlardır. Millet, kendisine güvenenlerin umutlarını boşa çıkarmamıştır. Artık Yeni Türkiye`ye ve onun geleceğine inanıyoruz. Halka güvenmeyenleri ve şimdi bu ayıplarıyla birlikte oy isteyenleri ise unutmadık ve unutmuyoruz..."