Anahtar Kelimeler: Muhasebeci Kenan mecaraları
  • Çarşamba 24 ° / 4 ° Güneşli
  • Perşembe 26 ° / 5 ° Güneşli
  • Cuma 27 ° / 6 ° Güneşli

Muhasebeci Kenan´ın mecaraları .

Aktuel yazarı Ersoy Dede bugünkü yazısında skandal paylaşımları ile artık CHP tabanını bile çileden çıkaran CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz hakkında ilginç detaylara yer verdi..

Aktuel yazarı Ersoy Dede bugünkü yazısında skandal paylaşımları ile artık CHP tabanını bile çileden çıkaran CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz hakkında ilginç detaylara yer verdi. FETÖ´nün ?Dışişleri İmamı Gürcan Balık? döneminde Musul´a konsolos olarak atanan ve meclis kürsüsünde kontrolü kaybederek Cumhurbaşkanı Erdoğan´a çirkin hakaretlerde bulunan Öztürk Yılmaz´ın FETÖ bağlantısı hakkında şaşırtıcı bilgiler ortaya çıktı. Öztürk Yılmaz´ın neden çıldırdığı hakkında ilginç detaylar veren Ersoy Dede, teröristbaşı Gülen´in 21 Eylül 2014 tarihinde Öztürk Yılmaz hakkında Zaman gazetesine ilan verdiğine dikkat çekiyor ve ekliyor: ?FETÖ´nün Kuzey Irak imamı Talip Büyük ile Musul´da ne görüştün??

İşte Ersoy Dede´nin yazısı:
?
ÖZTÜRK YILMAZ: "KONSOLOS DEĞİLİM MUHASEBECİ KENAN´IM!"

Bugün CHP´de siyaset yapan Öztürk Yılmaz, DEAŞ tarafından kaçırıldığında yaşananlar ortaya çıktıkça kimyası bozuldu.. Bağlı olduğu Bakana gidip, ´bu bakanlıkta tek bir AK Partili varsa o da benim´ dediği.. DEAŞ namluyu gösterince, ´konsolos ben değilim´ deyip kıvırdığı çıkınca ortaya, öfkeden deliye döndü.. Neymiş peki ´konsolos´ değil miş de?.. Eh işte o da çıktı şimdi ortaya.. Meğer bizi konsolos Yılmaz, DEAŞ´ın namlusunu görünce olmuş sana ´Muhasebeci Kenan´..

POLİS MEMURUNA BAŞKONSOLOS DEMİŞ!
Bakın biz bugüne kadar o 101 günün hikayesini, hep Yılmaz Öztürk´ün anlattıklarından dinledik.. Gelin bir de onunla birlikte ı günleri yaşayan diğer isimlere kulak verelim.. Mesela, Musul Başkonsolosluğunda görevli güvenlik amiri S.C´nin, Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´ne verdiği ifadeden anlıyoruz ki, bizim konsolos, baskın sırasında kendisini gizliyor ve konsoloslukta polis memuru olan Abdusettar Yaşar´ın başkonsolos olduğunu söylüyor teröristlere..

Haydi bakalım.. Başka detaylar da anlatıyor S.C? "? Öztürk Yılmaz, kendisine ´Muhasebeci Kenan´ olarak hitap edilmesini istedi. Konsolos görevlilerine ´Bana beyefendi demeyin. Başkonsolos olduğum bilinmesin´ diyordu?."

NE OLDU ALNI ÖPÜLESİ KONSOLOS!
Ne oldu Musul Kahramanı, alnı öpülesi konsolos..

Yaldızlar döküldü bakıyorum..

Gazeteci Çetiner Çetin, Habertürk´te gözünün içine baka baka, ´anlattırma bana o 101 gün neler yaşandığını´ dediğinde gözlerine yansıyan korkunun sebebi, mağdur ifadeleriyle birlikte ortaya çıkmaya başladı..

Öyle ya, o esaret bittikten sonra bütün kameralar, Öztürk Yılmaz´a çevrilmişti..

Kimse o gün Yılmaz´la birlikte konsoloslukta rehin alınanların, gittikleri yerde Yılmaz´la aynı yerde tutulanların neler yaşadığını sormadı..

Ama işte ah gerçekler.. O gerçekler yok mu?..

Ne kadar zorlarsan zorla saklanmıyor..

Şu rezalete, kepazeliğe bakar mısın?..

80 MİLYONA KAHRAMANLIK TASLA SONRA "BEN KONSOLOS DEĞİLİM" DE!
Sen gel burada 80 milyona kahramanlık tasla, orada DEAŞ´a ´konsolos ben değilim´ deyip yan çiz..

Fakat ben asıl genel başkanını merak ediyorum..
Hariciyedeki tek AK Partiliyi alıp da genel başkan yardımcısı yaptığı için memnun mudur acaba?.. Ne diyordu Erdoğan böyle durumlarda; ".. Gene çaktın Kılıçdaroğlu.."
Düşünsen.. Sen CHP´li diye partiye alıyorsun..

ÖNCE AK PARTİ KORİDORLARINDA TURLAMIŞ
Fakat o da ne?.. Meğer adam işini sağlama almak için, sana gelmeden önce AK Parti koridorlarında turlamış..
AK Parti´den yüz bulamayınca, attan düşünce ´zaten inecektim´ diyen Hoca gibi, ´ben zaten CHP´liyim ki´ demiş? Sen de bu numarayı yemişsin..
Ya da sahiden CHP´li, başka bir nedenle ´.. Bu bakanlıktaki tek AK Partili benim..´ deme ihtiyacı hissediyor..
Onu da anlarız günü geldiğinde.. Şimdi gelelim asıl meseleye..

Konsolosluk baskınından bir hafta önce, FETÖ´nün kurmay kadrosuyla birlikte, FETÖ´nün bölgedeki karargahı önünde çıkan resmini hatırlıyorsunuz sanırım..

FETÖ´NÜN ÜNİVERSİTESİNDE NE İŞİN VAR?
Rehin alınmadan sadece 7 gün önce, ABD´nin Kuzey Irak´taki askeri üs alanı içerisinde yer alan FETÖ´ye ait üniversitede ne işi vardı?..
Yanındaki FETÖ´nün Kuzey Irak imamı Talip Büyük, örgütün eğitim imamı Cemal Bulut ve medya imamı Doğan Ertuğrul ile neden buluştu?..
Bu buluşmanın, kaçırılma hadisesiyle ilgisi var mı?..

BİRAZ SAKİNLEŞ DAHA KONUŞACAKLARIMIZ VAR ÖZTÜRK YILMAZ
Çünkü ifadesinde, konsolosluğun kuşatma altında olduğunu, boşaltmak için Ankara´ya 16 kripto telgraf çektiğini anlatan Konsolos, bu fotoğrafta çok da risk altındaymış gibi görünmüyor...FETÖ ALÇAĞI SENİN İÇİN O İLANI NEDEN VERDİ?
Bir de bu var.. 17 Aralık geçmiş.. FETÖ denilen aşağılık yapının devlete kastettiği çıkmış ortaya. Gülen denilen örgüt elebaşı devletin kırmızı kitabına girmiş. Ulusal güvenlik sorunu olarak devletin her kademesinde kabullenilmiş.. Gel gelelim kaçırılmadan bir hafta evvel örgütün kurmay kadrosuyla resim veren Muhasebeci Kenan, evine döndüğünde bir de Gülen´in geçmiş olsun temennisine mazhar olmuş.. Bay eski konsolos!.. Ne bu? Evine sağ salim dönüşüne yazılmış olan bu geçmiş olsun ilanı, nasıl bir hukukun sonucu acaba?..
Cevap bekleyen sorularımızın sayısı artıyor.. Sadece Fetö meselesi de değil...

AZ SAKİN OL DA ANLAYALIM İŞİN ASLINI ESASINI
Ama bugün sorduğunuzda, kaçırılmadan evvelki son bir kaç haftayı çok tedirgin geçirdiğini söylüyordu.. Şimdi hangi Öztürk Yılmaz´a inanalım?.. Yoksa bu kaçırma hadisesi de bir FETÖ tertibi, tezgahı mı?.. Acaba, (kendi ifadesinden naklediyorum) Türk bayrağı önünde alnına silah dayalı halde Türkiye´yi suçlayan beyanat vermesi için zorlanan Öztürk Yılmaz, bunu yapmadığı halde, neden hiç zarar görmedi?.. Ve dahası, bu kadar acımasız vahşi bir terör örgütü, 101 gün boyunca Öztürk Yılmaz´ın şarj edip edip kullanmaya devam ettiği cep telefonunu nasıl oldu da fark etmedi?.. Öztürk Yılmaz konuşacağı kadar konuştu.. Bence artık onunla birlikte 101 gün esareti yaşayan konsolosluk çalışanları ve özel harekatçıların ne dediğine bakmak lazım biraz.. Ama önce eski konsolosun sakinleşmesi lazım. Biraz sakin ol ya hu.. Az sakin ol da anlayalım işin aslını esasını..

KAYNAK: TAKVİM