Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Kenan Biliz Nasıl para Tahsil Ediyordu?

Palandöken´de turizm zirvesi

Kafe 25´te düzenlenen toplantıda kış sezonu ve şehrin turizmi masaya yatırıldı

Başkan Sekmen Büyükşehir´in faaliyetlerini anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,?Türkiye´yi nihai hedefimiz 2023´e taşıyacak olan partimiz, ileri demokrasi, insani kalkınma, güçlü ekonomi ve öncü ülke hedeflerini tek tek hayata geçirerek yirmi birinci asra AK mührünü vurmuştur´´ dedi.

5 sınav mercek altına alındı

FETÖ´cü Jandarma Yüzbaşı C.Ç.´nin itirafları sonrasında yüz binlerce kişiyi etkileyecek 5 sınav daha mercek altına alındı.

Başkan Orhan Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını anlattı:

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Danışma Meclisi´nde çalışmalarını ve projelerini paylaştı.

Emeklilerin Ocak zamları netleşmeye başladı

13 milyon emeklinin Ocak zamları netleşmeye başladı. Zam oranı 3 Ocak´ta Türkiye İstatistik Kurumu´nun enflasyon verilerinin açıklamasıyla belli olacak.

35 İl´de FETÖ Operasyonu

İstanbul Emniyeti´nde görev yapan, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 166 kişinin yakalanması için 35 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Sınavsız Memur alımları başladı

KPSS´siz Memur alımları başladı.Bu kurumlara başvurmak için en az lise mezunu olmak yeterli.Alımlar ne zaman yapılacak ? tüm ayrıntılarıyla Anadoluhaber´de

HSYK´da yeni ihraçlar kimler ihraç edildi ?

15 Temmuz´dan bu yana ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 3 bin 456 oldu.HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 66 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etti.

Memurların beklediği haber maaşlar belli oldu

Yüzde 3 toplu sözleşme zammıyla maaşlar 79 ile 285 lira arasında artacak. Ayrıca enflasyon farkı ihtimali de var.

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Öztürk Akkök; Herkesi Görevinin Gereğini Yapmaya Davet Etti

Emekli olmak isteyenleri ilgilendiriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde yüz binlerce prim borçlusunu emekli edebilecek ´Krediyle Emeklilik Protokolü´nü imzaladı. Borçlu vatandaşlara emeklilik imkanı getiren düzenlemeden yararlanmak için son gün 31 Ekim.

2.El Telefon alırken Dikkat !

İkinci El Telefon alacaklar Dikkat ! İkinci el telefonlarda FETÖ tehlikesinin olduğu ortaya çıktı.

Bakan Albayrak´tan Çağrı merkezi müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2 bin 400 kişiye istihdam sağlayacak olan 9 çağrı merkezinin ekim ayından sonra iki ay içinde açılacağı müjdesini verdi.

Bakan Müezzinoğlu´ndan Taşeron işçileri ilgilendiren açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Taşeron işçilere yönelik değerlendirmelerde bulundu.Anahtar Kelimeler: Murat Yeni Açıklamalar
  • Cumartesi 17 ° / 4 ° Bulutlu
  • Pazar 19 ° / 7 ° Bulutlu
  • Pazartesi 21 ° / 7 ° Bulutlu

Murat Yeni´den Açıklamalar

Gülen Örgütü´nün STV´sinde yayınlanan Maceracı programıyla tanınan Murat Yeni, "Bana paralel maceracı diyorlar, ağrıma gidiyor. Ölsem daha iyi" dedi.

Samanyolu Televizyonu´nda ?Maceracı? isimli program yapan ve 17 yıl boyunca Fetullah Gülen grubunda çalışan Murat Yeni, paralel devlet yapılanmasını Zaman Gazetesi´ne anlattı.

Murat Yeni, "Dershanelerin kapatılması sürecinde Hizmet´in gerçek Hizmet olmadığını anladım. Paralel yapı, Türkiye Cumhuriyeti´ne karşı bir yapı? Bu Tayyip Erdoğan meselesi değil" dedi.

"SİSTEMATİK BİR YAPI"

Samanyolu Televizyonu´nda Maceracı isimli program yaptığını hatırlatan Murat Yeni, Gülen Örgütü´nde sistematik bir yapı olduğunu söyleyerek, "Beşinci kat diye bir yapı var. Kimsenin görmediği bilmediği bir yapı. Bu yapı kesinlikle şeffaf değil. Var olan o mekanizmayı makyajlamak adına bir kılıf oluşturuluyor. O kılıf o kadar güzel seçilmiş oluşturulmuş ki, mütedeyyin ve gerçekten güzel insanlar dışta, vitrinde. Her dinamik kendi içerisinde işliyor. Kast sistemi gibi."dedi.

"BANA PARALEL MACERACI DİYORLAR, AĞIRIMA GİDİYOR"

Hiç Amerika´ya gitmediğini, birkaç kez niyetlendiğini söyleyen Yeni, "Tabii gitmememde anne duası ve Allah koruması vardı. İyi ki gitmedim, gitseydim daha farklı sorunlar olurdu.? Bana paralel maceracı diyorlar, ağrıma gidiyor. Ölsem daha iyi." dedi.

"ALTYAPI OLUŞTURULDU"

17/25 Aralık darbe girişiminden önce Gülen Örgütü´nde altyapı oluşturulduğunu anlatan Yeni, "Alttan alta hep Sayın Cumhurbaşkanı bizi sevmiyor. Bizi çekemiyorlar. Bu kadar zamanda nasıl bu kadar büyüdüler? Türkçe Olimpiyatları´nda bu kadar insanı nasıl bir araya getirdiler? gibi sözler söylemeye başladılar. Ortada hiçbir sorun yokken bunlar söyleniyordu." dedi.

"Hayatımda hiç Twitter kullanmadım. Bu süreçten sonra bize yukarıdan gelen telkinler de: Tepkinizi gösterin." diyen Yeni, "Twitter süreci ile Hizmet, Hizmet olmaktan çıktı. Biz devlet değildik, bu işin başka bir şey olduğunu bilemiyorduk. Ben MİT, CIA, MOSSAD değilim. Ben bu derinlerde olan yapıyı bilemezdim. Benim gibi yüz binlerce, milyonlarca insan öyle. İçeride ve derinlerde ne olduğunu bilemeyen taban ne yapabilirdi ki?" dedi.

"TROL YAPILAR OLUŞTURULDU"

Örgütün üst yönetimi tarafından trol yapılar oluşturulduğunu anlatan Yeni,"Sosyal Pencere diye bir yapı oluşturuldu. Sosyal Pencere her gün başlıklar açıyor, belirli klişeler yazıyor. Bize de bu başlıkları tweet atın, deniliyordu. Biz koyun muyduk? Bu şekilde taban yavaş yavaş hazırlandı. O klik yapı bu işi çok sistematik bir şekilde organize ediyor ayarlıyordu ki, bize resmen kodlar gönderiliyordu.

Birçok insan istemeden tweet´ler atmak zorunda kaldı. Sosyal Pencere, Zeybek Havası gibi 10-15 tane klik sosyal medya hesapları oluşturuldu. Bununla birlikte oradan gelen mesajlar tabanda kullanıldı. Ve taban nefret etmeye hazır hale getirildi." dedi.

"PARALEL OLMANIN İYİ BİR ŞEY OLDUĞU EMPOZE EDİLDİ"

"Ya düşünebiliyor musunuz, Mehmet Baransu´nun içinde olduğu bir Hizmet. Emre Uslu´nun içinde olduğu bir Hizmet. Bana söyleyin Allah aşkına. Bülent Keneş´in içinde olduğu bir Hizmet? Bu nasıl bir iş, buradan nasıl bir değer çıkartırsınız?" diyen Yeni, "Orada sıradan çalışan bir öğretmenin bir ablanın Paralel olma şansı yok. Bunu herkes biliyor. Ama öyle bir kurgu yaptılar ki insanlar Paralellikten gurur duydular? Algı ile Paralel olmanın iyi bir şey olduğu insanlara empoze edildi." dedi.

İşte Yeni´nin açıklamalarından satır başları:

"OSMAN ŞİMŞEK BAŞKA DEVLETLER ADINA ÇALIŞIYOR"

"Kesinlikle başkaları bu işi kurguladı. Bu kadar sistematik bir yapının başındaki insan tek başına Fethullah Gülen olamaz. Hani sen bir din alimi idin. İnsanlar senden bu sözleri hiç beklemiyor. Osman Şimşek (Gülen´in basın danışmanı) denilen Gülen´in yanındaki adama bakın. Ondan iki elim yakasında olacak?

Konuşmaların sadece hükümete ağır sözler söylediği yerler medyaya servis ediliyor. Bakın Fethullah Gülen´in yanındaki kişiler başka devletler adına çalışıyor. Buna kesinlikle inanıyorum. 17 yıl Hizmet´in içinde olarak söylüyorum?

"İSRAİL´DE AÇMADILAR ÇÜNKÜ DEŞİFRE OLURLARDI"

Bizim ülkemizi sevmeyen, bölmeye çalışan ülkeler var. Amerika, İsrail, Almanya, Fransa, İngiltere. Bunların hepsi bu işin içinde rol oynadığına inanıyorum. Her yerde bir okul her yerde bir yapı var.

O ülkelerdeki üst düzey bürokratların çocukları bu okullarda okumuyor mu? Bakın her yerde okullar var, her ülkede okulları var. Ama İsrail´de okulları yok. Olsaydı her şey aleni olarak ortaya çıkardı. Bilerek İsrail´de okul açmadılar. Çünkü birlikte çalışıyorlar.

"PKK´YI DESTEKLEYEN EMRE USLU´YU SAVUNMAK MI HİZMET"

Allah aşkına söyler misiniz Emre Uslu denilen adamı gördünüz PKK´nın eyleminde Erdoğan´ı protesto etti. Hizmet bunun neresinde? Benim ablam PKK´nın içine girer mi? Bir öğretmen bunu yapmaz. O zaman bunu yapanlara neden sahip çıkıyorsun?

Ama Fethullah Gülen´in haberi olmadan Emre Uslu oraya gidemez. Bu yapıda biat esastır. İzin almadan tuvalete bile gidemezsin. Yazık buradaki garibanlara. Garibanlar burada kandırılıyor. Gariban insanlar dışarıdan yönlendirmelerle kandırılıyor.

Fethullah Gülen son bedduasında; eğer bizim arkadaşlarımızdan devletin içine girip yanlış işler yapanlar varsa Allah onları yerin dibine batırsın, diyor. Yanında 150 kişi var hiç kimse amin demiyor. Çünkü bunlar yapıyorlar. Ama hükümete beddua edince 150 kişi birden amin diyor?

"FETHULLAH GÜLEN´İN BEDDUASI KENDİ ÇEVRESİNE DÖNDÜ"

Bakın Fethullah Gülen beddualar etti. Evlerine ateşler salınsın, dedi. İki yıl geçti. Kimin evine ateşler salındı? Kim tarumar oldu? Kim kaybetti? Kim tarumar oldu? AK Parti değil. Bu yapı kaybetti. Bu ateşlerle kim yandı, kimin külleri görüldü.

"GÜLEN´İ İNSAN ÜSTÜ VARLIK OLARAK GÖRÜYORLAR"

İnsan üstü varlık olarak gören sapkınlar da var. Hocaefendi ne diyorsa doğrudur, asla sorgulanmaz, mantığı vardır. Beyni yıkanmış insanlar dışında herkes bugün sorguluyor."

Kaynak:Haber10