• Pazartesi 21 ° / 7 ° Bulutlu
  • Salı 23 ° / 8 ° Bulutlu
  • Çarşamba 20 ° / 9 ° Parçalı bulutlu

Palandöken ve Yakutiye´de Şeffaf Bir Başlangıç İçin

31 Mart Yerel seçimlerinden sonra Palandöken ve Yakutiye Belediye Başkanlığı görevine gelecek Belediye Başkanlarının ilk icraatlarının bu olması bekleniyor.

 

 

Vatandaşlar Yakutiye ve Palandöken Belediye Başkanlığına 31 Mart da yapılacak yerel seçimler sonrası gelecek Belediye Başkanının Şeffaf Belediyecilik anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İçişleri Bakanlığı Müfettişlerinin davet edilerek bir inceleme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğunu vurguladılar.

Yakutiye ve Palandöken Belediye yönetiminin değişmesine günler kala, Şeffaf Belediyecilik anlayışının şehirde mukim kılınması için, göreve gelecek yakutiye ve Palandöken Belediye Başkanlarının,  mutlaka genel bir inceleme yapmasının gerekli olduğu yorumları yapılıyor.

Yakutiye ve Palandöken´de 2009 yerel seçimlerinde göreve gelen ve 10 yıl boyunca 2 dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Korkut ve Orhan Bulutlar´ın görevleri süresince yapmış oldukları pek çok icraatın hangi aşamalardan geçtiği ve bu evrelerde kamu yararına dikkat edilip edilmediğinin titiz incelemeler ile kamuoyuna arz edilmesinin faydalı olacağı ifade ediliyor.

Bu bağlamda İçişleri Bakanlığı Müfettişlerinin davet edilmesinin en doğru olacağı işin uzmanlarınca dile getiriliyor.