Anahtar Kelimeler: PROVAKASYONLARA GELMEYELİM
  • Cuma 18 ° / 4 ° Sağanak
  • Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 19 ° / 5 ° Fırtına

"PROVAKASYONLARA GELMEYELİM"

İslam Yıldırım, Ülke Olarak Birlik ve Beraberliğe Her Zamankinden Çok İhtiyacımız Var!

 

 

Erzurum´daki hayvan pazarında çıkan kavgada kendisine saldıranlara karşı kendisini korumak için 3 kişiyi bıçakla yaralayan Dadaşköy eski Belediye Başkanı 62 yaşındaki Yusuf Yıldırım´ın oğlu Yakutiye Ziraat Odası Başkanı İslam Yıldırım, konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

Yıldırım, ?6 Temmuz 2017 tarihinde Erzurum Hayvan Pazarında yaşanan, Babamız Yusuf Yıldırım´ında içinde bulunduğu üzücü hadiseden ötürü bu açıklamayı yapma zorunluluğu hissetmekteyim. Devletimizden ve vefakâr Erzurum Halkından arzımız şudur ki; bu olayla ilgili yapılmak istenen provokasyonların önüne geçilmesi için, olayı farklı yerlere çekmek isteyenlere kati suretle prim verilmemesidir? dedi.
Öncelikle yaşanan üzücü hadiseden dolayı taraflara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Yıldırım, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

?Son günlerde Erzurum Hayvan Pazarının taşınması hususunda ortaya çıkan anlaşmazlıklardan ötürü ve yine bir takım bizlerinde anlamakta güçlük çektiği olaylar seyrini sürdürmüştür. Şöyle ki; bizleri tanıyan herkesin de bildiği gibi hayvan pazarının mevcut yerinden taşınması fiziki anlamda en çok bizleri zarara uğratmıştır. Ancak Aziziye bölgesinde devletimiz tarafından yeni yapılan pazara taşınmamız emrolunduğu için tabi ki karşı çıkmadık,

Devletimizin emirlerini yerine getirdik.

Ülke olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan şu günlerde, başımızdan geçen bu üzücü olayın, bilinmeyen şahıslar tarafından sosyal medya aracılığıyla farklı boyutlara çekilmek istenmesinden rahatsızlık duyduğumuzun bilinmesini isteriz ve yine bilinmesini isteriz ki; yıllardır Erzurum Hayvan Pazarında gerek Babamız Yusuf Yıldırım, gerek biz evlatları, binlerce insanla ticari ilişkilerimiz ailevi dostluklara ve akrabalıklara değin devam etmiştir ve bundan sonra da devam edecektir. 3 dönem Belediye Başkanlığı yapmış olan babamız Yusuf Yıldırım ve şahsım İslam Yıldırım olarak, diğer tüccarlarımıza örnek teşkil etmesi nedeniyle ilk taşınacak olanların bizlerin olması gerektiği düşüncesiyle hareket ettik. Bu taşınma sürecinde ön ayak olmamıza rağmen, en büyük mağduriyeti de maalesef bizler yaşadık.

Devletimizin almış olduğu kararlara icabet ettiğimiz için yaşadığımız mağduriyette ayrıca bizleri derinden üzmüştür. Bilinmesini isteriz ki, her ne şartta olursa olsun biz her daim devletimizin kararlarını ve çıkarlarını şahsi çıkarlarımızdan üstün tutarak hareket etmişizdir ve etmeye de devam edeceğiz. Bu olaydan bizleri daha çok üzen diğer bir konu, cereyan eden olayla alakası olmayan insanların hem maddi hem de manevi açıdan zarar görmesi bizleri derinden üzmüştür.

Devletimizden ve Vefakar Erzurum Halkından arzımız şudur ki; bu olayla ilgili yapılmak istenen provokasyonların önüne geçilmesi için, olayı farklı yerlere çekmek isteyenlere kati suretle prim verilmemesidir. Hadise ile alakası bulunmayanları zan altında bırakmamak ve olayı ayırmak isterken yaralanarak, olayda adı geçen Mustafa Teymuroğlu ve ailesinin bu olayla alakasının olmadığı tam aksine dost olarak araya girerek olayı ayırmak istediğini, burada ailesinin soyadını kullanarak olayı sosyal medya ve yerel medyada farklı yerlere çekmek isteyenlere taviz verilmemesini dost olduğumuzun bilinmesini istiyor ve altını çizerek ifade ediyorum ki; ailemiz dışında yapılan hiç bir açıklamaya itibar edilmemesini hassasiyetle vurguluyorum.

Yıllardır süregelen ticari ilişkilerimizin düne kadar nasıl idiyse bundan sonra da bir bütün halinde devam edeceğinin, ailece bir takım şeylerin yaşanmaması için büyük çaba gösterdiğimizin bilinmesini isteriz. Yukarıda yapmış olduğum açıklamadan da anlaşılacağı üzere bizler iki türlü mağduriyet yaşamış bulunmaktayız.

Ancak devletimize bağlılık esasımızın devam edeceği, hiçbir olayın bizleri etnik ayrımcılığa götürmeyeceğini özellikle vurguluyorum. Sonuç olarak yaşanmasından dolayı üzüntü duyduğumuz bu olayın her hangi bir provokasyona uğramadan, hiç kimseye maddi/manevi anlamda zarar vermeden ve kimsenin onurunu incitmeden, olayın seyrinin sağduyu içerisinde devam etmesini, Devletimizin vereceği karar doğrultusunda selahiyete varmasını ve bu olayın her yönüyle olumlu sonuçlanmasını temenni ediyoruz.?