Türkiye-Ukrayna Maçı ne zaman ?Hangi Kanal´da ?

Ayyıldızlılar Ukrayna karşısında eleme grubu ikinci maçına çıkıyor.

BB.Erzurumspor´dan Of maçı hazırlıkları

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup Takımlarından BB Erzurumspor, Hafta sonu oynayacağı Ofspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor.

Ayyıldızlıların aday kadrosu açıklandı

A Milli Takımın Perşembe günü Ukrayna ile oynayacağı karşılaşmanın Aday kadrosu açıklandı.

BB.Erzurumspor Amedspor´a 2-1 yenildi.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup´ta kendi evinde mücadele eden B.B. Erzurumspor, Amedspor´a 2-1 mağlup oldu.

Aziz Yıldırım´a kötü haber

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK) kararları açıklandı.

Almanya İtalya´yı devirdi

Avrupa Şampiyonası maçında Almanya İtalya´yı penaltı atışlarında 6-5 yenerek yarı finale yükseldi.

BB.Erzurumspor´da görev dağılımı

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongreyle revizyona gidilen B.B. Erzurumspor yönetiminde görev dağılımı yapıldı.

Galler Çeyrek final´de

2016 Avrupa Şampiyonası 2. Tur maçında Galler, Kuzey İrlanda´yı 1-0 mağlup etti.

Türkiye 2016 Avrupa şampiyonasına veda etti

En iyi 3´üncü´ olma umudunu sürdüren Ay Yıldızlılara E grubu´ndan kötü haber geldi.

Milli takımımız yüzleri güldürdü

Avrupa Şampiyonası (EURO) 2016 D Grubu´nda A milli takımımız Çek Cumhuriyeti´ni 2-0 mağlup etti.

Portekiz 0-0 Avusturya

Euro 2016 F grubunda Portekiz ve Avusturya 0-0 berabere kaldı

Ali Demirhan Başkanlığa yeniden seçildi.

B.B. Erzurumspor´da kulüp başkanlığına Ali Demirhan yeniden seçildi.

İspanya 3-0 mağlup etti

Euro Avrupa Futbol Şampiyonasında Millilerimiz Kader maçında İspanya´ya yenildi.

İngiltere Rusya ile berabere kaldı

Euro 2016 B grubu´nda İngiltere rakibi Rusya ile 1-1 Berabere kaldı.

Termalspor Erzurumluoğlu ile yeniden anlaştı

Erzurum´un önümüzdeki sezon Süper Lig´deki tek temsilcisi olan Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü Hentbol takımı Baş Antrenör Ali Erzurumluoğlu ile sözleşme yeniledi.  • Cumartesi 31 ° / 12 ° Güneşli
  • Pazar 31 ° / 13 ° Güneşli
  • Pazartesi 30 ° / 13 ° Güneşli

Rektör Çomaklı, basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluştu

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum´da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşu yöneticileri, temsilcileri ve çalışanlarıyla iftar yemeğinde buluştu.

Turizm Fakültesi Uygulama Oteli Uzay Restoranda verilen iftar yemeğine, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı´nın yanı sıra üniversite yönetimi ile basın mensupları ve aileleri katıldı. 
İftar yemeğinin ardından bir konuşma gerçekleştiren Rektör Çomaklı, Ramazan ayının bayramına yaklaşıldığı son günlerde, yıllar içinde sağlam bir kurumsallık kazanan ve profesyonel bir zihniyetle çalışan basın mensupları ile bereketli iftar sofrasını paylaşıyor olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. 
Erzurum´un sosyo-kültürel, ekonomik ve stratejik konumuyla olduğu kadar Türk Basını açısından da önemli bir konuma sahip olduğunu aktaran Rektör Çomaklı, Erzurum´un, Envâr-ı Şarkiyye ve Albayrak gazetelerine ev sahipliği yapmasının Türk basını açısından önemli dönüm noktası olduğunu belirtti. 
?Muhasır Medeniyetin Garantörü Basındır? 
Rektör Çomaklı: ?Basınının inandırıcılığı ve saygınlığı işlevlerini yerine getirebilmesi açısından hayati öneme sahiptir. Bu açıdan hakikatin erozyona uğratmadan okuyucuya ve izleyiciye aktarılması, bu mesleğin olmazsa olmazıdır. Basın, saygınlığını elindeki gücü milletin sesini duyurmak ve demokrasinin gelişmesi için kullandığı ölçüde tesis edebilir. Dolayısıyla her daim hakkın ve doğrunun yanında kendini konumlandırmak basın kuruluşlarının ve mensuplarının en büyük görevi olmalıdır. 
Muhasır medeniyetin garantörü basındır. Demokrasinin yerelden genele doğru yayıldığı düşünüldüğünde yerel medyanın ne kadar önemli olduğu da görülecektir. Mustafa Kemal Atatürk´ün Fazilet Adaları olarak nitelediği yerel medya, toplumsal ve siyasal yaşamın vazgeçilmez unsurudur. Şehirle basın arasında organik bir bağın olduğu söylemek mümkündür. Bu yüzden de şehrin gelişmişlik düzeyi ile basının sorumluluk düzeyi arasında doğrusal bir ilişki vardır. Bu demektir ki şehirdeki her iyi ya da kötü şeyde basının da payı vardır? şeklinde konuştu. 
?Basın Mensuplarımız, İletişim Fakültesinde Mesleki Derslere Katılıyor? 
Üniversite olarak basının gücünün ve potansiyelinin farkında olduklarını ifade eden Rektör Çomaklı, bu potansiyelin harekete geçmesi konusunda kendilerini sorumlu hissettiklerini belirtti. Bu bağlamda göreve geldikleri günden itibaren yerel medya ile istişare grupları kurarak, karşılıklı diyaloğu güçlendirecek adımlar attıklarına vurgu yapan Çomaklı sözlerini şu şekilde sürdürdü: ?Özellikle son yıllarda İletişim fakültemizin; gazetecilik, radyo televizyon ve halkla ilişkiler bölümleri gerek stajyer öğrencileri ve gerekse mezunlarıyla yerel medyamızı hem içerik hem de nitelikli iş gücü bağlamında desteklemektedir. 
Diğer yandan basınımızın güzide temsilcileri, İletişim Fakültemizde mesleki derslere katılmak suretiyle bilgi ve tecrübelerini paylaşarak öğrencilerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunmaktadır. İnanıyorum ki üniversitemiz iş birliğiyle şehrimizin basını daha da güç kazanacak ve köklü tarihine yakışır bir saygınlıkla yoluna devam edecektir. Bu vesileyle; mübarek Ramazan ayının son demlerinde davetimize icabet edip geldiğiniz için bir kez daha teşekkür ediyor, hepimizin bu kutlu ayın feyzinden nasiplenmemizi temenni ediyorum? ifadelerini kullandı. 
Açılış konuşmasının ardından Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesinin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında basın mensuplarına slayt eşliğinde bilgi verdi.