Türkiye-Ukrayna Maçı ne zaman ?Hangi Kanal´da ?

Ayyıldızlılar Ukrayna karşısında eleme grubu ikinci maçına çıkıyor.

BB.Erzurumspor´dan Of maçı hazırlıkları

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup Takımlarından BB Erzurumspor, Hafta sonu oynayacağı Ofspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor.

Ayyıldızlıların aday kadrosu açıklandı

A Milli Takımın Perşembe günü Ukrayna ile oynayacağı karşılaşmanın Aday kadrosu açıklandı.

BB.Erzurumspor Amedspor´a 2-1 yenildi.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup´ta kendi evinde mücadele eden B.B. Erzurumspor, Amedspor´a 2-1 mağlup oldu.

Aziz Yıldırım´a kötü haber

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK) kararları açıklandı.

Almanya İtalya´yı devirdi

Avrupa Şampiyonası maçında Almanya İtalya´yı penaltı atışlarında 6-5 yenerek yarı finale yükseldi.

BB.Erzurumspor´da görev dağılımı

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongreyle revizyona gidilen B.B. Erzurumspor yönetiminde görev dağılımı yapıldı.

Galler Çeyrek final´de

2016 Avrupa Şampiyonası 2. Tur maçında Galler, Kuzey İrlanda´yı 1-0 mağlup etti.

Türkiye 2016 Avrupa şampiyonasına veda etti

En iyi 3´üncü´ olma umudunu sürdüren Ay Yıldızlılara E grubu´ndan kötü haber geldi.

Milli takımımız yüzleri güldürdü

Avrupa Şampiyonası (EURO) 2016 D Grubu´nda A milli takımımız Çek Cumhuriyeti´ni 2-0 mağlup etti.

Portekiz 0-0 Avusturya

Euro 2016 F grubunda Portekiz ve Avusturya 0-0 berabere kaldı

Ali Demirhan Başkanlığa yeniden seçildi.

B.B. Erzurumspor´da kulüp başkanlığına Ali Demirhan yeniden seçildi.

İspanya 3-0 mağlup etti

Euro Avrupa Futbol Şampiyonasında Millilerimiz Kader maçında İspanya´ya yenildi.

İngiltere Rusya ile berabere kaldı

Euro 2016 B grubu´nda İngiltere rakibi Rusya ile 1-1 Berabere kaldı.

Termalspor Erzurumluoğlu ile yeniden anlaştı

Erzurum´un önümüzdeki sezon Süper Lig´deki tek temsilcisi olan Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü Hentbol takımı Baş Antrenör Ali Erzurumluoğlu ile sözleşme yeniledi.Anahtar Kelimeler: 0
  • Cumartesi 19 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 17 ° / 1 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 15 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

SENARYO DANIŞMA MERKEZİ KURULDU

SENARYO DANIŞMA MERKEZİ KURULDU

SENARYO DANIŞMA MERKEZİ KURULDU

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türk film ve dizilerinde sağlık konularında yapılan yanlışların ortadan kaldırılması ve sağlık içerikli mesajların diziler aracılığıyla verilmesi için ?Senaryo Danışma Merkezi? kurduklarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TBMM kulisindeki sohbetinde, dizi yapımcıları ve senaristlerle yaptığı toplantıdan sonra, ciddi film şirketlerinin ?Senaryo Danışma Merkezi?ni arayarak hizmet aldığını söyledi. Akdağ, bu hizmetin bir dizi filmde böbrek nakli sahnesini izlerken aklına geldiğini belirterek, şunları söyledi:

 ?İki yıl önce bir dizi seyrettim. Bir organ nakli yapacaklar. Güya bir çocuğu kaçırmışlar, ondan organ nakledecekler. Bir odada organı birinden alıp öbürüne takacaklar. O kadar saçma ki. Organ nakli öncesinde bir dizi işlem yapılır, o kadar kolay mı? O zaman aklıma geldi, böyle bir hizmet vermek. Eskiden senaryolarda inanılmaz hatalar oluyordu. Bir hekim olarak onu seyrettiğiniz zaman gülüyordunuz.?

?KIZAMIK VAKASI GÖRÜLMÜYOR?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, son dönemde yaptıkları kapsamlı kızamık aşılama programı sayesinde artık Tükiye`de kızamık vakasının görülmediğini ifade etti. Bakan Akdağ, "Türkiye`ye artık Avrupa`dan kızamık bulaşıyor, bu noktaya kadar geldik." dedi. Türkiye Diyabet Önleme ve Kontrol Programı Eylem Planı Eylem Planı, 2011- 2014 tanıtımı düzenlenen toplantıyla yapıldı. Toplantıda konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık alanından pek çok paydaşın bir araya gelerek hazırladığı "Türkiye Diyabet Önleme Kontrol Programı" nın önemli hedefleri olduğunu belirtti. Sağlıkta dönüşüm programında son 8 yıl içinde Türkiye`nin sağlık yapısında önemli değişiklikler olduğunu aktaran Bakan Akdağ, bu durumun farklı tehlikelerin görülmesi ve önleminin alınması anlamında büyük fırsatlar sunduğunu söyledi. 8 yıl önce Türkiye`nin yüksek anne ve bebek ölüm hızı, aşılama programlarındaki sıkıntılarla baş etmeye çalıştığını hatırlatan Bakan Akdağ, "Şimdi bütün toplum için bu salonda bulunan değerli arkadaşlarım dahil olmak üzere yeni tehlikelerle ve tehditlerle ilgilenme zamanı geldi. Hem kendimizi hem toplum bu tehditlerden ve risklerden korumaya yoğunlaşmanın zamanı" şeklinde konuştu.

?GÖRÜLME SIKLIĞI YÜZDE 7?

İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı`nın 1998 yılında yaptığı bir araştırmada 20 yaş üzerinde diyabet görülme sıklığının yüzde 7 olarak tespit edildiğini aktaran Bakan Akdağ, bu rakamın son yapılan araştırmada yüzde 13`lere kadar yükseldiğini ortaya çıkardığına dikkat çekti. Yaşam biçimleri ile ilgili sıkıntıların olduğunu anlatan Bakan Akdağ, salondaki katılımcıları kast ederek 3`de 1`inin normal kiloda olmadığını söyledi. Kendisinin de tıp biliminin kıstaslarına göre `kilolu` kapsamına girdiğini anlatan Bakan Akdağ, normal kiloya dönmek için kendine bir hedef koyduğunu anlattı. Bakan Akdağ, "Gençliğimde çok spor yaptım ama son 8 sene bu hususta biraz, vakitsizlik diyerek kendimizi aldatmayalım, ihmalde bulunduk. Milletvekilliğine başladığımda 72 kiloydum, şimdi 80 kiloyum. Meşhur bir formül var. Bu formülle baktığımızda ben kilolu bir bireyim ve şişman olmamak için gayret ediyorum. Önümüze de bir hedef koydum. Madem topluma kilolarını atmayla ilgili bir hedef koyuyorsunuz buna sizin de uymanız gerecektir. Son 4 ay içinde 4 kilo verdim ama 10 kilo daha vermem lazım" dedi.

 

 

 

 

 

 

?VATANDAŞLARA İŞ DÜŞÜYOR?

Diyabetin genetik bir yönünün olduğunu ancak hareketsizlik ve uygun olmayan beslenmenin bu rahatsızlığın ortaya çıkmasına sebep olduğunu vurgulayan Bakan Akdağ, bakanlık olarak bu hastalığın farkındalığının artırılması için çalışmalar yürüteceklerini, ancak vatandaşların da bu konuda üzerine düşeni yapması gerektiğini anlattı. Konuşmasından kızamık hastalığının Türkiye`deki durumuna değinen Bakan Akdağ, son yıllarda yapılan kapsamlı aşılama çalışmaları sayesinde artık kızamık virüsünün Türkiye`de görülmediğini söyledi. Avrupa`dan Türkiye`ye kızamık bulaşmasından çok korktuklarını aktaran Bakan Akdağ, en sonunda bu korkularının gerçekleştiğini söyledi. Akdağ şöyle konuştu "Nihayet Avrupa`dan tek tük de olsa Türkiye`ye kızamık bulaştırma vakaları gelmeye başladı. İstanbul`da küçük bir grupta yurt dışından gelen kişinin bulaştırmasıyla kaynaklanan on civarında vakalar oluştu. Bunlar çocuk vakaları değil yetişkin vakalar. Bizim dönemimizden önce aşılanması gereken ama muhtemelen aşılanmamış vakarlar. Çocuk yaşta şu anda bir kızamık vakası bulunmuyor. Buna karşı tedbirlerimizi alıyoruz" dedi. Herhangi bir biçimde kızamık hastası kişilerle temas etmiş kişilerin mutlaka bir an önce doktor kontrolüne gelmesi gerektiğinin altını çizen Bakan Akdağ, "Türkiye`ye Avrupa`da kızamık bulaşıyor. Bu noktaya geldik. Böylesine mükemmel bir aşılama kampanyası geçirdik" ifadelerini kullandı.