• Çarşamba 20 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 18 ° / 5 ° Güneşli
  • Cuma 19 ° / 4 ° Güneşli

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)´nın Yeni Başkanı Artık Bir Dadaş

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)´nın Yeni Başkanı Artık Bir Dadaş

Boş bulunan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başlanlığına atanan isim belli oldu.

Bakanlar Kurulu kararıyla Ali Fuat Taşkesenlioğülu´nun SPK başkanlığına atanması Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yer aldı.

Karar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar Kurulu´nun imzasıyla şu şekilde duyuruldu:

"Boş bulunan Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığına ekli listede adı belirtilen kişinin atanması; 6/12/2012 tarihli ve 6362 sayılı Kanunun 119´uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu´nca 9/4/2018 tarihinde kararlaştırılmıştır"

ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU KİMDİR?

SPK Başkanlığı´na getirilen Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 1964 yılında Erzurum´da doğdu. 

Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunu olan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, iş hayatına 1988 yılında Yenidoğan Yayın Dağıtım Şirketi´nde başladı.

1988-1996 yılları arasında Faisal Finans Kurumu A.Ş.´de baş uzman olarak görev yaptıktan sonra, 1996 yılı Ekim ayında göreve başladığı Asya Katılım Bankası A.Ş.´de sırasıyla, Proje Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Merter Şube ve Sultanhamam Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kredi Tahsis Birim Müdürlüğü ile Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Taşkesenlioğlu, 2012 ? 2014 tarihleri arasında  Türkiye  Vakıflar Bankası T.A.O Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.