Yıldırım;Terörle mücadelede geri adım yok

Başbakan Binali Yıldırım, "Terörle mücadelemizde kararlılığımız aynen devam ediyor.

2017´de Tatiller hangi güne denk gelecek ?

2016 yılında uzun bayram tatilleri ile rahat bir yaz dönemi geçiren vatandaşı, 2017 yılında daha fazla mesai saati bekliyor.

Bu Haber SGK Borcu olanları ilgilendiriyor

Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe giren af yasası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarının yeniden yapılandırmasına ilişkin önemli maddeler içeriyor.

FETÖ elebaşı Gülen: Pişman değilim .

15 Temmuz darbe girişiminin mimarı, terör örgütü FETÖ´nün elebaşı Fetullah Gülen, örgütün faaliyetleri için, "Bu bağımsız olmanın bedeli olarak tanımlanabilir. Ben pişman değilim" dedi.

İş kurmak isteyen gençlere müjde

Hükümet Gençleri iş sahibi yapmak için kolları sıvadı.

Korgeneral Zekai Aksakallı aşiret liderleri ile görüştü

15 Temmuz´un kaderini değiştiren Dadaş komutan Zekai Aksakallı, Cerablus´ta ÖSO komutanları ve aşiret liderleriyle bir araya geldi

TSK´dan Cerablus açıklaması

Suriye´nin Cerablus şehrine yapılan Fırat Kalkanı Operasyonu ile ilgili TSK´dan açıklama geldi.

Türkiye Cerablus´a girdi

Terör örgütü DAEŞ´in Suriye topraklarından Türkiye ile doğrudan temas kurduğu son nokta olan Cerablus´a gece saatlerinde bordo bereli özel kuvvetler girdi, harekatı Zekai Aksakallı yönetiyor.

Bakan Ala´dan İstihbarat açıklaması

Bakan Ala Hükümet olarak İstihbarat teşkilatlarının yeniden yapılanması konusunda bir çalışma yürütüyoruz dedi.

Teröristbaşı Gülen´in doğduğu ev umumi tuvalet yapılacak

FETÖ terör örgütünün başı Fetullah Gülen´in Erzurum´daki doğduğu evin umumi tuvalet yapılacağı öğrenildi.

Meclis´te büyük tasfiye! Açığa alındılar

Meclis´te FETÖ operasyonu devam ediyor. Genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları olmak üzere 30 yönetici açığa alındı.

RTÜK´ten flaş karar

RTÜK, darbe girişiminde bulunan FETÖ ile ilişkili olan radyo ve televizyon kuruluşlarını kapattı.Anahtar Kelimeler: Taksim patlama yaralı
  • Cumartesi 17 ° / 4 ° Bulutlu
  • Pazar 19 ° / 7 ° Bulutlu
  • Pazartesi 21 ° / 7 ° Bulutlu

Taksim´de patlama 5 ölü 20 yaralı

İstanbul-Taksim´de patlama meydana geldi. İlk gelen bilgilere göre canlı bomba saldırısında biri canlı bomba 5 kişi hayatını kaybetti,

İstanbul-Beyoğlu´nda canlı bomba saldırısı gerçekleştirildi. İlk gele bilgilere göre saldırı anında 2 kişi  7 kişi de yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Patlamanın olduğu alan güvenlik çemberine alındı.  

 

İSTANBUL´UN GÖBEĞİ

İstiklal Caddesi´ne sivil ve resmi araç giriş çıkışı yasaklandı. Patlama Balo sokakta Demirören AVM yakınlarında gerçekleşti. Patlamanın nedeninin canlı bomba saldırısı olduğu iddia ediliyor.


CADDE BOŞALTILIYOR Patlamada, canlı bomba ile birlikte  5 kişinin öldüğü 20 kişinin de yaralandığı belirtiliyor. Ölenlerden biri canlı bomba. İstiklal Caddesi boşaltılıyor.

KAYMAKAMLIK ÖNÜ Saldırı İstiklal Caddesi Balo Sokak´ta saat 11.00 sıralarında yapıldı. 

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, İstanbul Beyoğlu´nda meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.

 

Beyoğlu´nda kaymakamlık önünde canlı bomba saldırısı meydana geldiğini belirten Vasip Şahin, canlı bombayla birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiği, 3´ü ağır 20 kişinin de yaralandığı açıkladı.

AMBULANSLAR OLAY YERİNDE Polis, caddede geniş güvenlik önlemi aldı. Galatasaray ve Taksim Meydanı´ndan caddeye girişler kapatıldı.

POLİS ÇALIŞMA BAŞLATTI Polis, saldırganların olay yerşne yakın bölgelerde olabileceği ihtimaliyle ara sokaklarda çalışma başlattı.

Kaynak:Haber10