• Pazar 24 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 23 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 20 ° / 6 ° Parçalı bulutlu

Tarıkdaroğlu: AK Parti; eğitim, yatırım, üretim ve kalkınma demektir

AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Zafer Tarıkdaroğlu, ?AK Parti demek, eğitim, yatırım, üretim ve kalkınma demektir? dedi.

Kent merkezi ve ilçelerde çalışmalarına devam eden Milletvekili Adayı Tarıkdaroğlu, gittiği her yerde Erzurumlulara 24 Haziran seçimlerinin önemini anlatıyor.

Erzurum´da hayat bulan yatırımlara da dikkati çeken Tarıkdaroğlu, ?Erzurum 16 yılda AK İktidarımızla birlikte kalkınma hamlesini her alanda yakalayan ve bölgesinde lider olan metropol bir kent statüsüne kavuştu? dedi.

Eğitim alanında da hayallerin gerçeğe dönüştüğüne vurgu yapan Tarıkdaroğlu, şunları kaydetti: ?Erzurum´a AK Parti ile birlikte 953,18 milyon TL eğitim yatırımı yapıldı. Fatih Projesi ile şehrimiz teknolojiden en üst düzeyde yararlandı. İlimize 15 yılda 2.3 milyar gençlik ve spor yatırımı yapıldı. 2002-2018 yılları arasında kadim şehrimize 597 milyon 550 bin TL yatırımla 67 spor tesisi inşa edildi.

Kalkınma ajansımızla birlikte ilimizde 317 projeye 67 milyon kaynak sağlandı. Tarım ve hayvancılığın merkezi olan ilimizde tarımsal destek ödemeleri 15 yılda 5.1 kat arttı.

Hükümetimiz Erzurum´a 1,1 milyar TL kaynaklı tarımsal destek sağladı.? 24 Haziran´a vurgu yapan Milletvekili Adayı Tarıkdaroğlu, ?Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın gözbebeği olan Erzurum inşallah 24 Haziran´da da sandıkta yeni bir demokrasi destanı daha yazacaktır? şeklinde konuştu.