İL BAŞKANLARI

ERZURUMDA İL BAŞKANLARI NE İŞ YAPARLAR?

Milletvekili İbrahim Aydemir´den Yatırım çağrısı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ?Erzurum için Cazibe Merkezi fırsatını nimete çevirmek zamanıdır´ dedi.

Meral Akşener yeni Parti mi kuruyor ?

Meral Akşener´in yeni parti kuracağı iddiası kulisleri hareketlendirdi. Akşener´e yakın kaynaklar ise iddiaları yalanladı.

Meral Akşener Yeni Parti´mi kuruyor ?

İhraç kararının iptali için mahkeme yolunu tutan Meral Akşener´in bundan sonra ne yapacağı merakla beklenirken, yeni parti kurma girişimi için harekete geçtiği konuşuluyor.

AK Parti´den 2019´daki 3 seçim için öneri

AK Parti, 2019´da yapılması planlanan seçimlerin yeniden takvimlendirilmesini istiyor, CHP ve MHP de bu teklife sıcak bakıyor.

Bahçeli:15 Temmuz dirilişi yeni bir Çanakkale ruhudur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli´ye duyulan Güven arttı.

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından yapılan Ankette MHP Lideri Devlet Bahçeli´ye yönelik kanaatler olumlu yönde değişim gösterdi.

Ak Parti içerisindeki FETÖ´cüler

FETÖ´nün kullandığı ve MİT tarafında deşifre edilen "EAGLE ve BYLOCK" isimli kriptolu mesajlaşma uygulamasında Ak Partiden kimler var? İşte okuduğunuzda şok olacağınız o Ak Partililer ve bazı bürokrat FETÖ´cüler

Milletvekili Aydemir´den Sekmen´e ziyaret

Aydemir: ?Sekmen, Dadaş vizyonunun gurur vurgusudur´

Başbakan Binali Yıldırım Kılıçdaroğlu´nun tweetini hesabından paylaştı

Başbakan Yıldırım, 7 Ağustos´ta İstanbul Yenikapı´da gerçekleştirilecek mitinge katılacağını Twitter hesabından duyuran CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nun tweetini, kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

Aydemir Uzunderelilerle buluştu

Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, dün de Uzunderelilerle milli iradeye sahip çıkma mitingine katıldı.  • Cuma 18 ° / 4 ° Sağanak
  • Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 19 ° / 5 ° Fırtına

Tarıktaroğlu Hasta ziyaretindeydi

Ak Parti Erzurum Milletvekili adayı Zafer Tarıkdaroğlu, seçim çalışmalarına hastane ziyaretleri ile devam etti. Ziyaretlerinde hastalrı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Tarıkdaroğlu, sağlık çalışanaları ile sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Ak Parti Erzurum Milletvekili adayı Zafer Tarıkdaroğlu, seçim çalışmalarına devam ediyor. Ak Partili aday ziyaretlerine ilk olarak, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile başladı. Burada ilk olarak Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Bilgehan Erkut'u ziyaret eden Tarıkdaroğlu daha sonra kurum personelini tek tek dolaşarak sorunlarını dinledi. Tarıkdaoğlu daha sonra da hastanede muayene olan ve yatan hastaları odalarında ziyaret ederek geçmiş olsun dedi

Nenehatun Kadın ve Doğum Hastanesi, Göğüs Hastanesi, BEAH Fizik Tedavi Bölümü ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi'yle ziyaretlerini sürdüren Tarıkdaroğlu Erzurum e ülke genelinde sağlık alanında yapılan çalışmaları anlattı. Tarıkdaroğlu:

İnsanımız için sağlık sektörünü çile olmaktan çıkardık. Yoksulları gözeten bir sağlık devrimi yaptık. Bakın son 13 yılda sdece Erzurum'da 781 Milyon TL'lik yatırım yaptık. Yeni sağlık tesislerinin yapımı, hastanelerin tıbbi cihaz kapasitesinin artırılması, hasta yataklarının nitelikli hale getirilmesi gibi hizmetleri yürütebilmek için bütçeden sağlığa ayrılan payı yükselttik. Ambulans filomuzu genişlettik. Aile hekimliği, evde sağlık hizmeti, ilaca ulaşımın kolaylaşması, Alo 182 Randevu Sistemi gibi devrim niteliğinde yeniliklerle vatandaşımızın sağlık çilesine son verdik. Sağlık alanında getirdiğimiz yeni anlayışla, önleyici ve koruyucu sağlık hizmetlerini yaygınlaştırdık.” diye konuştu.

Sağlık sektöründeki işe alım gücüne de dikkat çeken Tarıkdaroğlu:

iktdara geldiğimiz 2002 yılında 4 bin 795 olan sağlık personeli sayısı bugün 10 bin 21. Hastalarımıza daha iyi hizmet nasıl verebilir diye çalışmalarımız devam ediyor. 2010 yılında yurt çapında uygulamaya koyduğumuz aile hekimliği ile birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirdik. Türkiye çapında görev yapan 21.386 aile hekimi, aynı zamanda ailelerimize sağlık danışmanlığı hizmeti veriyor. 2014 itibariyle Erzurum'da 239 aile hekimi vatandaşımızın hizmetinde.” dedi. 

Tarıkdaroğlu daha sonra Peynirciler çarşı'nı gezerek esnafın sorunalrını dinledi. 7 Haziran seçimleri için destek istedi.