Anahtar Kelimeler: Aylar Mart başlıyor
  • Pazartesi -1 ° / -17 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 0 ° / -16 ° Bulutlu
  • Çarşamba 1 ° / -11 ° Bulutlu

Üç Aylar 29 Mart´ta başlıyor

Üç Aylar 29 Mart´ta başlıyor

Recep, Şaban ve Ramazan aylarını ifade eden, mübarek zaman dilimi Üç Aylar 29 Mart Çarşamba günü başlıyor. Üç aylar süreci 24 Haziran´da tamamlanacak.  30 Mart Perşembe günü Regaib Kandilini idrak edecek olan müminler, 21 haziran Çarşamba günü ise Kadir Gecesi´ne kavuşacak. Bu yıl Ramazan ayı 29 gün sürecek.

RECEP VE ŞABAN AYI

İslam Dünyası üç Ayların Başlangıcı olan Recep ayına 29 Mart Çarşamba günü girecek. 30 mart Perşembe günü gecesi Regaib Kandilini idrak edecek olan müminler, 23 nisan Pazar günü Mirac kandili coşkusunu paylaşacak. 27 Nisan Perşembe günü başlayacak olan Şaban ayı  çerçevesinde 10 Mayıs Çarşamba günü gecesi Berat Kandili ihya edilecek.

RAMAZAN AYI

Ramazan ayı orucu, bu yıl 29 gün tutulacak. 26 Mayıs Cuma günü ilk sahura kalkacak ve ilk teravih namazını eda edecek  olan müminler, ilk orucu 27 mayıs cumartesi günü tutacak. 21 haziran Çarşamba günü gecesi bin aydan hayırlı Kadir Gecesini yaşayacak olan müminler 25 haziran Pazar günü bayrama kavuşacak. Bu yıl Kurban Bayramı ise 1 Eylül Cuma günü başlayacak.