Anahtar Kelimeler: 0
  • Perşembe 21 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 18 ° / 4 ° Sağanak
  • Cumartesi 22 ° / 2 ° Güneşli

VAR MISIN? YOK MUSUN? ERZURUM SUNUMU

VAR MISIN? YOK MUSUN? ERZURUM SUNUMU

VAR MISIN? YOK MUSUN? ERZURUM SUNUMU

Yakutiye Belediyesi tarafından ramazan ayı nedeniyle düzenlenen etkinlikler sürüyor. Ramazan etkinlikleri çerçevesinde geçtiğimiz gece de Acun Ilıcalı tarafından sunulan "Var mısın? Yok musun?" yarışmasının Erzurum uyarlaması yerel tiyatro örneğiyle verildi. Dini sohbetler ve ilahinin eksik olmadığı Yakutiye Kent Meydanında halkın ilgisi de eksilmeden sürüyor.


Yakutiye Kent Meydanında ramazan ayı etkinlikleri sürüyor. Ramazan ayının ruhuna uygun programlara özen gösterilirken, Kur`an tilaveti, dini sohbetler, ilahi ve sema gösterileri halktan büyük ilgi görüyor.Tiyatro, türk halk müziğide bazı gecelere renk katıyor. Yakutiye Kent Meydanında son gecelerde en çok ilgiyi de Yakup Çağlayan tarafından yazılan ve yönetilen oyunda Acun Ilıcalı`nın sunduğu ünlü yarışma `var mısın yok musun?``un Erzurum versiyonu sunuldu. Kutu açma muhabbeti izleyicileri gülmekten kırıp geçirirken, Fıkralarla Erzurum tiyatrosu da büyük ilgi gördü. Halkın coşkusuna yol açan başka bir etkinlik ise Erzurum barı oldu. Program açılışında sahne alan `dadaş`lar izleyicilerin beğenisi arasında barlarını sergilediler.


Ramazan etkinliği çerçevesinde önceki gün Prof. Dr. Hanifi Palabıyık`ın dini sohbetleri ve ilahiler de izleyenlere huşu içerisinde bir gece sundu. Ramazan ayının başlamasıyla uygulamaya konulan Yakutiye Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinliklerinde en yoğun ilgiyi ilahi, sema gösterisi, Kur`an tilaveti ve gazel hanlar görüyor.