• Cuma -14.9 ° / -23.4 ° kırık bulutlar
  • Cumartesi -11.9 ° / -20.2 ° bulutlu bulutlar
  • Pazar -7.9 ° / -15.3 ° Hafif kar

Yeni kabine için tarih verildi? Erzurumlu üç ismin adı geçiyor

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Erzurum´da AK Parti ve MHP teşkilatlarının heyecanla beklediği kabineyle ilgili tarih verdi

 

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ?Erdoğan yeni kabineyi 8 Temmuz´dan sonra açıklayabilir? dedi.

Yeni sistemde Başbakan yok, hükümet yok. Cumhurbaşkanı, yardımcılarını ve bakanları belirleyecek.

Kalının 8 Temmuz´dan sonra açıklanmasını muhtemel gördüğü kabinede Erzurum´dan da en az bir ismin olması bekleniyor.

AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ´a bu dönem bakanlık verilecek mi?

Eski İçişleri Bakanımız Hemşehrimiz Bursa Milletvekili Sayın Efkan Ala´nın Yeni kabine´de şansı ne?

MHP Erzurum Milletvekili Sayın Kamil Aydın´da Kabine´de görev alacak isimler arasında mı?

Öte yandan Erzurum 22. Dönem ve 26. Dönem Milletvekilliği görevini yapmış bunların yanısıra Dünya´nın metropol şehirlerinden birisi olarak bilinen İstanbul´da yıllardır Büyükşehir Belediyesi Ulaştırmadan sorumlu Prof Dr. Mustafa Ilıcalı´nın 27. Dönem Milletvekili listelerinde olmaması yeni dönemde bakanların dışarıdan atanacağı gerekçesiyle Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı´nın Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ulaştırma Bakanlığında ismi öne çıkan isimler arsında olduğu kulislerde konuşuluyor.

Yine Çevre Şehircilik Bakanlığı İçin daha önce İstanbul Tuzla´da yıllarca başarılı Belediye Başkanlığı yaparak Tüm Türkiye´ye örnek olarak gösterilen Hemşehrimiz Sayın İdris Güllüce´nin isminin öne çıkması Erzurumluları hayli sevindiriyor.

Üçüncü isim ise; Yine hemşehrimiz Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın olarak kulislerde sıkça konuşuluyor. İbrahim Kalın´ın 27. Dönem´de Milletvekili Adayı olarak Erzurum´da bekleyen Partililer, Cumhurbaşkanımızın Bakanlık´da yanında olmasını istediği en güçlü isimlerden birisi olarak görüyorlar.

Tüm bu sorular, 8 Temmuz´dan sonra cevap bulacak. Yeni sistemde milletvekilleri bakan ya da Cumhurbaşkanı yardımcısı olamıyor, görevlerinde istifa etmeleri gerekiyor.