Türkiye-Ukrayna Maçı ne zaman ?Hangi Kanal´da ?

Ayyıldızlılar Ukrayna karşısında eleme grubu ikinci maçına çıkıyor.

BB.Erzurumspor´dan Of maçı hazırlıkları

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup Takımlarından BB Erzurumspor, Hafta sonu oynayacağı Ofspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor.

Ayyıldızlıların aday kadrosu açıklandı

A Milli Takımın Perşembe günü Ukrayna ile oynayacağı karşılaşmanın Aday kadrosu açıklandı.

BB.Erzurumspor Amedspor´a 2-1 yenildi.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup´ta kendi evinde mücadele eden B.B. Erzurumspor, Amedspor´a 2-1 mağlup oldu.

Aziz Yıldırım´a kötü haber

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK) kararları açıklandı.

Almanya İtalya´yı devirdi

Avrupa Şampiyonası maçında Almanya İtalya´yı penaltı atışlarında 6-5 yenerek yarı finale yükseldi.

BB.Erzurumspor´da görev dağılımı

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongreyle revizyona gidilen B.B. Erzurumspor yönetiminde görev dağılımı yapıldı.

Galler Çeyrek final´de

2016 Avrupa Şampiyonası 2. Tur maçında Galler, Kuzey İrlanda´yı 1-0 mağlup etti.

Türkiye 2016 Avrupa şampiyonasına veda etti

En iyi 3´üncü´ olma umudunu sürdüren Ay Yıldızlılara E grubu´ndan kötü haber geldi.

Milli takımımız yüzleri güldürdü

Avrupa Şampiyonası (EURO) 2016 D Grubu´nda A milli takımımız Çek Cumhuriyeti´ni 2-0 mağlup etti.

Portekiz 0-0 Avusturya

Euro 2016 F grubunda Portekiz ve Avusturya 0-0 berabere kaldı

Ali Demirhan Başkanlığa yeniden seçildi.

B.B. Erzurumspor´da kulüp başkanlığına Ali Demirhan yeniden seçildi.

İspanya 3-0 mağlup etti

Euro Avrupa Futbol Şampiyonasında Millilerimiz Kader maçında İspanya´ya yenildi.

İngiltere Rusya ile berabere kaldı

Euro 2016 B grubu´nda İngiltere rakibi Rusya ile 1-1 Berabere kaldı.

Termalspor Erzurumluoğlu ile yeniden anlaştı

Erzurum´un önümüzdeki sezon Süper Lig´deki tek temsilcisi olan Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü Hentbol takımı Baş Antrenör Ali Erzurumluoğlu ile sözleşme yeniledi.  • Salı 28 ° / 12 ° Güneşli
  • Çarşamba 28 ° / 13 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 24 ° / 12 ° Fırtına

Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi hız kesmeden devam ediyor

Atatürk Üniversitesi Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında Prof. Dr. Ömer Çomaklı başkanlığında Tarımsal Dönüşüm Yapılanmasına yönelik olarak gelecek tasarımı yapmak üzere arama konferansı düzenlendi.

Arama konferansına Rektör Yardımcıları, Ziraat, Veteriner ve Su Ürünleri Fakültelerinin Dekanları ve ağırlıklı olarak ilgili birimlerin temsilcilerinden oluşan bir ekiple katılım sağlandı. 
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinasyon Birimi sekretaryası altında yürütülen ve toplam 120 kişinin katıldığı Arama Konferansında Sabancı Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü, KUDAKA Genel Sekteri, TKDK Erzurum İl Koordinatörü, Erzurum Veteriner Kontrol Enstitü Müdürü, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Erzurum Ticaret Borsası, TZOB Yönetim Kurulu Üyesi, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Çalışma Grubu, Ziraat Mühendisleri Odası, TÜMSİAD, Türkiye Gıda ve İçeçek Sanayi Dernekleri Federasyonu, Arı Yetiştiriciliği Birliği, Salkonder, Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği, Şekerli Mamül Sanayiciler Derneği, KOÇ Holding Sek-Süt İşletme Direktörlüğü ve Tekfen Tarım gibi tarımsal dönüşüm çalışmalarının öncü kuruluşlarının yöneticileri de yer aldı. 
Arama Konferansında üniversitenin tarımsal dönüşüm yapılanmasına yönelik olarak gelecek tasarımı konuşuldu ve bu gelecek tasarımı kapsamında Ziraat, Veteriner ve Su Ürünleri Fakültelerinin yeniden yapılandırılması gereği üzerinde tartışmalar yapıldı. Rektör Çomaklı, açılış konuşmasında Yeni YÖK sisteminde üniversitelerin toplumsal katkı yapmalarının önemine vurgu yaparak, tarımsal alanda bilgi üreten Ziraat, Veteriner ve Su Ürünleri Fakültelerinin üniversitenin güçlü kasları olduklarını ve artık bundan sonra eğitimde ve araştırmada üretilen bilginin topluma fayda olarak dönmesi gerektiğinin altını çizdi. 
Rektör Çomaklı ayrıca tarım bilimlerinin Atatürk Üniversitesinin dönüşümünde öncelikli alanlar olduğu ve bu tespitin daha önce yapılan katılımlı çalışmalarda da önemle ortaya konulduğunu söyledi. Arama konferansında ortaya çıkan gelecek tasarımının ve yapılan önerilerin bizzat kendisi tarafından takip edileceğini ifade eden Rektör Çomaklı, bu konferansın çıktılarının önümüzdeki günlerde ele alınarak bir yol haritası haline dönüştürüleceğini belirtti. 
BAP Koordinasyon Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Atilla Keskin ise Atatürk Üniversitesi Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesinin tanıtımını yaparak üniversitenin tarımsal alanda toplumsal katkı alanları oluşturması ve tarımsal yayım merkezlerinin önemine işaret etti. 
Diğer yandan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çelik, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Avcıoğlu ve Su ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Arslan birimlerinin tanıtımını içeren bir sunum yaparak Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında ellerinden gelen katkıyı yapmaya hazır olduklarını ve bu vizyon çerçevesinde çalışmaların başlatıldığını belirttiler. 
Toplantı kapsamında oluşturulan sekiz ayrı grupta, Atatürk Üniversitesinin tarımsal alanda büyük projelerinin neler olabileceği, yeni nesil üniversite kapsamında oluşturulan sekiz kategoride tarımsal alanda hangi projelerin ve hizmetlerin sunulabileceği ile tarımsal alandaki gelişmeler doğrultusunda Ziraat, Veteriner ve Su Ürünleri eğitimin nasıl olması gerektiği konularında projeler üretildi.